ریفرموله چیست و آیا از کیفیت عطر می کاهد؟

ریفرموله چیست و آیا از کیفیت عطر می کاهد؟

[۲۳:۴۷] ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
1 پسند

مراحل ساخته شدن یک عطر:

باید بدانید که عطرسازی و عرضه کردن یک ادکلن به بازار چندین مرحله دارد و کار بسیار پیچیده ای است.

مرحله ی اولِ تولید یک عطر، استخراج روغن های اسانسی از مواد اولیه عطری مثل انواع گل ها و گیاهان و چوب و عناصر حیوانی و ... است. این مرحله از تولید عطر بسیار کار پیچیده و دشواری است و کارخانه های خیلی اندک و بسیار خاصی در دنیا هستند که هر کدام بخشی از روغن های اسانسی را تولید می کنند و در اختیار طراحان عطر قرار می دهند.
مرحله ی دوم، ترکیب کردن روغن های اسانسی توسط طراح عطر می باشد که تخصصی ترین و حرفه ای ترین مرحله و اصل هنر عطرسازی است. طراحان عطر، با مهارت ها و تجربه ی سالیان طولانی، در حالی که از همه ی ویژگی های روغن های اسانسی آگاهی و بر رایحه تک تک آن ها تسلط دارد، این عناصر را با روندی خاص با هم می آمیزد و ماده ای غلیظ به نام اسانس عطری را می آفریند.
مرحله ی آخر، تبدیل اسانس عطری به ادکلن است که توسط متخصصان کمپانی عطرسازی انجام می شود و عطر در بهترین ترکیب و بهترین غلظت خود ارائه می گردد. همچنین در این مرحله روی مفهوم عطر، برندینگ و کمپین تبلیغاتی آن کار می شود.

برای کمپانی های بزرگ عطرسازی مثل دیور و شنل، که در تیراژ بسیار زیاد عطر خود را تولید می کنند، مسئولیت بزرگی وجود دارد که کیفیت عطری که به بازار جهانی عرضه می کند کم و بیش یکسان باشد. این امر مستلزم این است که:

اولا عطار از مواد اولیه ای استفاده کند که تا مدت حداقل چند سال، با هزینه ی مناسب در مقادیر بسیار زیاد در دسترس باشند.

ثانیا عطر نهایی تولید شده، از تست های کیفی متعددی بگذرد، تا اشکالات احتمالی که در روند تولید، یا مواد اولیه وجود داشته اند، به کلی برطرف گردد.

ثالثا پخش بو و ماندگاری ادکلن تولید شده، در رابطه با مواد اولیه و غلظت آن در حد مطلوب باشد به طوری که بهینه ترین حالت بین ماندگاری و رایحه ی عطر ایجاد شود.

در نهایت کمپانی های عطر با انجام همه ی این کار ها و صرف هزینه های هنگفت، عطر خود را تا حداکثر زمانی که بتوانند، با بهترین ویژگی ها ارائه می دهند، که خصوصا در مورد عطر های پرطرفدار و محبوب، به اعتبارشان لطمه ای وارد نشود.

اما همانطور که گفته شد، هزاران عامل و مسئله، بوجود می آید که در روند تولید مواد اولیه یا تولید عطر نهایی، خلل ایجاد می کند. مثلا:

به خاطر تغییرات فصلی یا آب و هوایی، یک ماده ی اولیه بسیار نادر یا گران می شود. به خاطر مسائل محیط زیستی یا حساسیت های بهداشتی، استفاده از یک ماده اولیه ممنوع، می گردد.یا حتی خود کمپانی تصمیم می گیرد به خاطر انتقاد ها و بازخورد های منفی از جهت مصرف کنندگان،یا به صرفه تر شدن هزینه ی تولید عطر، بعد از مشهور شدن آن، تغییراتی در ساختار عطر ایجاد کند. و عوامل بسیار زیاد دیگری که می تواند منجر به از کار افتادن فرمولاسیون قبلی عطر شود.

در این موارد که در عطرسازی بسیار شایع و معمول است، عطار دست به کار می شود و با جایگزین کردن مواد اولیه جدید به جای مواد اولیه ی ناموجود، و با استفاده از هنر، مهارت و تجربه ی خود، فرمولی جدید برای عطر ارائه می کند که خواسته های بازار را با تغییرات جدید، تطبیق بدهد. و تا جای ممکن رایحه و کیفیت عطر تغییر نکند. " به این اتفاق ریفورموله شدن عطر گفته می شود ".

البته شایعترین دلیل ریفرموله وضع قوانینِ منع استفاده از برخی مواد طبیعی یا سنتتیک عطرسازی از طرف سازمانهای نظارت بهداشت مرتبط با عطر مثل IFRA یا سازمانها و NGOهای سبز و حقوق حیوانات هست. ایفرا تحقیقات حرفه ای و متمرکزی روی خواص سوء مواد معطر طبیعی یا انسان-ساخت انجام میدهد و طبق این تحقیقات هر از چند گاهی یک سری مواد استفاده شده در ترکیب عطر رو وارد لیست مواد ممنوعه میکند. این مواد یا مواد معطر طبیعی یا انسان-ساخت باشن یا مواد غیر بویایی که برای تثبیت عطر یا آلرژی زدایی اون استفاده میشوند و به آنها مواد افزودنی میگویم. ممکنه این ممنوعیت در حد کامل باشه به طوری که یک ماده به کل نباید در عطر استفاده شود، یا ممکنه منوط به درصد مشخصی از اون ماده باشه. به عنوان مثال Iso E Super ماده ای کلیدی هست اما استعداد آلرژی زایی این ماده باعث شده تا قوانین استفاده از آیزو ای سوپر رو به نهایتا ۲۴% حجم کلی از ساختار عطر محدود کننئ که این درصد خیلی ناچیزی از حجم مایع عطر رو تشکلیل میده. (حجم کنسانترۀ عطر به کل مایع عطر به طور میانگین چیزی حدود ده درصد هست) از طرفی دیگه بخاطر آلرژی های شدید گزارش شده در مصرف خزۀ درخت بلوطِ طبیعی در ترکیب عطر، استفاده از این ماده به صورت طبیعی به کل ممنوع هست.

گاهی اوقات نیز کارخانه های بزرگ عطرسازی لیسانس مدلهایی از عطر تولیدی خود را به شرکتهای دیگر کشورها که قادر به تولید هستن میفروشند ازجمله تام فورد بلک ارکید که کارخانه تام فورد تولید آن را به شرکت سوئیسی واگذار کرده است.
همچنین گاهی سالخورده شدن عطر باعث میگردد که برند تولید آن برای ادامه تولید و نداشتن مواد اولیه یا گرانبها شدن مواد اولیه دست به ریفرموله زدن آن بزند و تولید مجدد کند مانند لالیک انکر نویر ( مشکی ) که البته این مدل نیز به شرکتی دیگر برای تولید واگذار شده است.

در مجموع باید بدانیم معمولا عطر ها، با فواصل زمانی کوتاه ریفرموله و اصلاح می شوند وعموما تا وقتی که ماده اولیه ای نادر نشود یا مشکل خاصی در کار عطرساز ایجاد نگردد، کیفیت آن ها ثابت خواهد ماند. که میانگین این مدت یکسان ماندن کیفیت عطر ها، 2 تا 5 سال است. نکته ی جالب این جاست که بر خلاف تصور عمومی اگر شما عطر داشته باشید و از آن خوب نگه داری کنید (در فضای تاریک و خنک) بعد از چند سال قیمت آن بالا تر می رود. چرا که نمونه هایی که ریفرموله نشده باشند، کمیاب تر و با ارزش تر خواهند شد.

دیدگاه
  1. .اولین نفری باشید که به این خبر نظر می دهد
برای ارسال دیدگاه لازم است عضو وبسایت باشید. ورود به وبسایت