تام فورد گری وتیور؛ آقای خاص

تام فورد گری وتیور؛ آقای خاص

[۲۲:۵۸] ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
6 پسند

عطر فوق العاده، بالغ و با رایحه ی تمیز وتیور. رایحه ای سفید که از همان اول، تداعی گر قرارگیری در انبوه درخت های جنگل و در میان گلهای آن! ( دقیقا تفسیری که خود تام فورد از این عطر دارد با همین مضمون است ) بر روی این عطر نگاهی به عنوان مصرف کننده صرف، بی انصافی است. با رایحه ی آن باید زندگی کرد. رایحه ی مجللی که شخصیت آن فراتر از حد تصور است. عطر گری وتیور از کمپانی آمریکایی تام فورد را نباید با عطرهای هم قیمت خود قیاس کرد! این اثر هنری بی بدیل و طراحی هنری و روانشناسانه تام فورد در تمامی آکوردهای این عطر، همانند پادشاهی سوار بر اسب مغرور در بین سربازان خود به دیگر عطرها نیشخند میزند. این همه تفسیر شاید بی فایده است! وقتی بی حال و کسل در خانه و شاید بر روی مبل در حال فکر کردن هستید، کافیست بطری این عطر گرانبها را برداشته و چند اسپری بر روی گردن و مچ خود بزنید، آنوقت تفسیر این رایحه ی مجلل با شما خواهد بود آنهم در قرارگیری بین اتمسفر رایحه های جنگلی و گلی، حسی شبیه به قدم زدن در جنگلی پر از درختان زیبا با رایحه ای از چوب های جنگلی را تداعی می کند. شاید بتوان از منظر روانشناسی هم این عطر را در زمره ی عطرهای رایحه ی درمانی در خصوص نشاط بخشی به روحیات انسان ها دانست.

 "گری ویتیور" توسط تام فورد یک عطر و بوی عالی برای بهار، تابستان و حتی پاییز است و به معنای واقعی کلمه یک بوتیک لباس مجلل و یا یک هتل پنج ستاره لوکس هتل و آبگرم است.

در نت ابتدایی با اینکه رایحه های سیج ، شکوفه پرتقال و گریپ فروت و در نت میانی اش جوز هندی ، ریشه زنبق و فلفل شیرین  وجود دارد اما وتیور یا گیاه خس خس از اول با لطافت خاصی که نشان از نقش پنهانی اوست، حضور دارد. همراهی وتیور با نتهای اولیه و میانی تا به نت های پایانی میرسد. نقطه قابل تأمل اینجاست که نت های پایانی به سمت رایحه های چوبی اما با ظرافت و طراحی بی نظیر عطر حضور پیدا میکنند. رایحه های چوبی ، کهربا و خزه درخت بلوط  که هر کدام تلخی و شیرینی را با هم ترکیب کرده و عطری ملایم و مجلل را تقدیم مشام شما میکنند.

معرفی این عطر در سال 2009 توسط تام فورد صورت گرفت. رده ی سنی استفاده ی آن را میتوان در بازه ی 25 الی 50 سال دانست. گری وتیور در دونسخه ی ادوپرفیوم 2009  و ادو تویلت 2014 تولید و به دنیای عطر معرفی شد که نسخه ی ادوپرفیوم آن با تولید درآمریکا و سوییس وجود دارد که از نظر کیفیت پخش رایحه و ماندگاری هیچ تفاوتی در آنها نیست. نسخه ی آمریکایی آن کمیاب بوده به دلیل اینکه ساخت آن به شرکت سوییسی زیر مجموعه تام فورد  واگذار شده و کیفیت و اصالت آن تضمین شده است.

تفاوت نسخه ی ادوپرفیوم و ادو تویلت در آن است که در نسخه ی ادوپرفیوم رنگ بطری تار و مایع درون آن زرد رنگ میباشد و در بطری نسخه ی ادوتویلت بطری شفاف است و مایع داخل نیز رنگی زرد کمرنگ دارد

نسخه ادو تویلت

امیدوارم همچون نگارنده با این عطر خاطره های خوبی را رقم بزنید.

دیدگاه
  1. .اولین نفری باشید که به این خبر نظر می دهد
برای ارسال دیدگاه لازم است عضو وبسایت باشید. ورود به وبسایت