ارتباط طبع و خصوصیت روحی خلقی انسان ها با رایحه ها

ارتباط طبع و خصوصیت روحی خلقی انسان ها با رایحه ها

[۰۱:۵۸] ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
1 پسند

عطرها میتوانند گویای خلق و خوی شما باشند. در میهمانی ها، مراسم ها و جلسات هر عطری که استفاده میکنید، نسبت به آن شناخته میشوید و اگر خاص و برجسته باشد که امضای عطر شما خواهد شد. رایحه ها همانند پوشاک مهم هستند و همانطور که در انتخاب لباس، موارد متعددی را لحاظ میکنید برای خرید یک عطر نیز فاکتورهایی مهم هستند که باید رعایت شود.

خیلی سریع به تحلیل عطر و شخصیت های مرتبط به آن می پردازیم:

 هر عطر و رایحه سه خصوصیت اصلی دارد : طبع (گرم ، خنک)، طعم ( تلخ ، شیرین ، ترش ) و شدت عطر ( ملایم ، تند ). برای مثال : ما ترشی ها را از بوی ترش آن ها می شناسیم. که اگر در فضای سرد باشند رایحه خنک و ترش داشته و در فضای گرم، رایحه گرم و ترش پیدا میکنند. برخی از آنها نیز به دلیل ادویه های زیاد، رایحه تند و گزنده ای دارند که این همان شدت رایحه تعریف می شود. متاسفانه با مشاوره های غلطی که طی سالها به مردم داده شده است هنوز مشتریان حتی به قول معروف عطر بازها هم در خرید عطر به صورت حضوری به مشکل بر میخورند چه رسد به خرید آنلاین! اما ما در این مقاله سعی داریم تعریف کلی از عطر و خصوصیات مرتبط انسان با آن را تعریف کنیم.

 

باید بدانید که نوع عطری که هر کسی انتخاب میکند، با شخصیت و اخلاق و شاخصه های روحی و طبع درونی هر فرد، کاملا مرتبط است. آن پارامتری که از نظر کارشناسان در نوع انتخاب عطر، مغفول مانده و از آن به عنوان یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب یک عطر نام برده نشده است، نوع طبع هر فرد است. البته فاکتورهای بسیاری بر انتخاب رایحه تأثیر دارد از جمله شرایط جغرافیایی، نوع و محل زندگی و... است اما آنچه که تأثیر بسزایی دارد، نوع طبع فرد، حالات روحی ، اخلاقی و شخصیت اجتماعی فرد است.

هر فرد بر اساس خصوصیت اخلاقی که دارد و نوع رفتار و حالات روحی خود، در شرایط های متفاوت دوست دار عطرهایی متفاوت است به همین دلیل است که معمولا افراد مختلف با سلایق و شخصیت هایی متفاوت، عطرهای مختلفی را دوست دارند که شاید به مذاق دیگری خوش نیاید. بر اساس تحقیقی که در آلمان و‌ توسط دکتر الن هیرش بروی ۱۸۶۳۱ نفر انجام شد مشخص شد : “اساساً میتوان از سبک سلیقه بویایی و انتخاب عطر افراد به نکات درونی ، عمیق و مرموز شخصیت هر فرد رسید”

گاهی طبع رایحه افراد و عطر مورد استفاده آنها کلا تغییر میکند. آنچه که نشان بدهد یک فرد چرا رایحه خود را تغییر می دهد صرفا در تغییر شخصیت فرد نیست. بر اساس تجربیات دست یافته " تغییر موقتی طبع انسان، نوع نگرش به زندگی و اتفاقات اطراف خود، تغییر شیوه زندگی و تغییر حالات جسمی و روحی و نیز خاطرات تلخ از یک عطر است که می تواند رایحه ای را که یک فرد قبلا استفاده میکرد، تغییر دهد " .

یک عطر آنقدر میتواند گویای حقیقت درون باشد که اگر برای اولین بار با کسی قرار عاشقانه ای داشته باشید ، میتوانید از رایحه عطر آن فرد، به شناخت کافی از شخصیت وی برسید. اما شناخت شخصیت درونی و روحی یک فرد از طریق عطر آن، نیاز به دانش و تجربه فراوانی دارد و یا این که فرد مورد نظر چه شخصیتی دارد تا با تحلیل آن به بوی مورد علاقه اش برسید کار پیچیده ای است که می بایست آن را از مشاوران حرفه ای که علم و تجربه کافی در این رشته دارند، بخواهید.

 

در خرید آنلاین، داشتن علم کافی از شخصیت و طبع خود و نوع نت های طبیعی که در عطرها به کار برده شده و نیز طبع کلی رایحه ای که شخصیت شما با آن مرتبط است، میتواند کمک ویژه ای به شما کند تا بهترین عطر را در خرید آنلاین بدون بو کردن عطر داشته باشید. میتوانید از طریق مشاوره حرفه ای و قوی سایت جواناکو در این زمینه بهره مند شوید تا از طریق خرید آنلاین ، دقیقا به آن عطری که میخواهید برسید.نکته : دانستن این نکته ضروری است که طبع هر انسانی به چهار دسته تقسیم میشود که زیر مجموعه هایی دارد اما معمولا کسانی که طبع گرم دارند رایحه های خنک و کسانی که طبع سرد دارند رایحه های گرم به آنها بیشتر سازگاری دارد.

پس از دانستن نکته بالا باید بدانیم که برای انتخاب عطرها به ترتیب باید ابتدا به طبع آن " گرم ، خنک و معتدل " توجه کرد و سپس به طعم آن " تلخ، شیرین و ترش " و سپس به شدت آن " تند و ملایم " دقت کرد.


عطرهای تلخ و تند

افرادی که به عطرهای تلخ و تند علاقه دارند نشانه هایی از مدیریت در کارها در خود دارند. آنها علاقه به مدیریت کردن هر کاری دارند و دوست دارند در یک جمع دوستانه، اداری مدیر باشند و کارها را مدیریت کنند. معمولا احساسی برخورد نمیکنند و احساسات را در کارهای خود دخالت نمی دهند. خصوصیات بارز این افراد رُک گویی است. معمولا برون گرا و اجتماعی هستند که باعث میشود این خصلت آنها را از تنها بودن بترساند.

 

عطرهای تلخ و ملایم

افرادی که به عطرهای تلخ و ملایم علاقه دارند همانند موارد بالت نشانه هایی از مدیریت در کارها در خود دارند ودوست دارند در یک جمع دوستانه و اداری مدیر باشند. در این دسته از افراد برخلاف دسته افراد بالا، احساسات را در خود نشان میدهند و گاهی نمیتوانند حرف های خود را رک بگویند. هم برون گرا و هم درون گرا هستند و ترسی از تنها شدن ندارند گرچه اجتماعی هستند.

 

عطرهای شیرین و تند

بسیار احساسی و دوستانه هستند. در جمع دوستان خوش مشرب هستند و یک دوست صمیمی و عاطفی خواهند بود. از ابراز احساسات ترس و واهمه ای ندارند. اجتماعی و برون گرا هستند اما آن دسته از این افراد اگر درون گرا باشند عطرهایی معمولا با شیرینی بیشتر ترجیح میدهند تا بر خلاف طبع سردی که دارند روحیه گرمی داشته باشند. در امور مدیریت معمولا دخالت نمی کنند. شاعران و هنرمندان که تأکید بیشتر آنها بر روی قلیان احساسات و تصویر درونی است در این دسته جای دارند. بسیار پر انرژی و شور هستند.

 

عطرهای شیرین و ملایم

همانند گروه بالا، احساسی هستند اما با شدت کمتر. سعی میکنند همچنان که احساسات در رفتارشان باشد، با تعقل بیشتری به اطراف بنگرند. دوست دارند اثر گذار باشند و اثر مثبت خود را به طور متوسط بروز میدهند. افراط و تفریط ندارند. این دسته از افراد که علاقه به رایحه های شیرین و ملایم دارند دارای طبع معتدل و مرطوب هستند و میتوانند با استفاده از رایحه های گرم و شیرین و ملایم، به زندگی خود انرژی بیشتری بدهند. کمی زود رنج نیز می باشند. شاداب و پرانرژی هستند.

 

عطرهای ترش 

این دسته از افراد ، خصوصیات پیچیده تری از دسته های بالاتر دارند اما معمولا خصوصیات آنها همانند افرادی است که طعم تلخ رایحه ها را می پسندند. این دسته افراد با رایحه های خنک نیز میانه خوبی دارند. برخی از این دسته افراد روحیه پرنشاط و برخی دیگر نیز روحیه میانه ای دارند که گاهی زود رنج و گاهی زود برآشفته می شوند. افرادی که طبع آنها صفراوی است بیشتر به رایحه های ترش علاقه دارند تا حالات عصبی آنها را کنترل کند تا زود از کوره در نروند ! 

 

تشریح طبع، مزه و قدرت رایحه ها با نسبت به شخصیت و طبایع افراد کاری بسیار مشکل است و عامل های متفاوت و کاملا قابل تغییر وجود دارد که امکان دارد هر فرد یک عطر را بپذیرد و ماه ها یا سالها بعد، از آن متنفر باشد اما آنچه که معمولا تغییر نمی کند، طبع کلی هر انسان و چارچوب شخصیتی و روحی آن است. پس با پی بردن به طبع و خصلت های فردی خود می توانید به راحتی ، بدون بو کردن رایحه ، عطر مورد علاقه تان را به روش آنلاین خرید کنید.

دیدگاه
  1. .اولین نفری باشید که به این خبر نظر می دهد
برای ارسال دیدگاه لازم است عضو وبسایت باشید. ورود به وبسایت