واژه عطر درست است یا ادکلن؟

به کار بردن واژه ی عطر درست است چرا که واژه ی "ادکلن" در واقع اشاره به نوع غلظت عطرها دارد . ادوکلن، ادوتویلت و ادوپرفیوم و.. واژه هایی هستند که در زیر شیشه و یا روی جعبه ی عطرها نوشته شده تا مشتری غلظت عطر را تشخیص بدهد. ضمنا آن مایع های غلیظی که در بعضی مغازه های کوچک مترو و یا در سطح شهر و گاها در پاساژ ها می بینید، آنها فروش اسانس هستند و به آنها عطر گفته نمیشود.

اطلاعات عطرها

طبع چیست؟

همانطور که غذاها دارای طبع گرم، سرد یا معتدل هستند روایح نیز از چنین طبعی برخوردارند

نوع رایحه چیست؟

بعد از طبع عطر که گرم و سرد و یا معتدل است، طعم عطر یا نوع عطر است که از سه حالت خارج نیست : شیرین، تلخ، ترش . عطرها یا یا یکی از طعم های عطر را در خود دارند و یا اینکه دو نوع طعم رایحه را در خود دارند که البته اینها در هرم رایحه ی عطر گنجانده تغییر میکند.

شدت رایحه چیست؟

شدت رایحه در واقع بستگی به نوع انتخاب گیاهان میوه ها و در کل منابع عطر و همچنین به طبع عطرها بستگی دارد. گاهی یک اسانس از یک عطر رایحه ای تند است و گاهی رایحه ای ملایم . شدت رایحه به دو بخش : ملایم و تند تقسیم میگردد بنابراین شدت رایحه در طبع های گرم و سرد وجود دارد اما در رایحه های معتدل دیگر شدت رایحه وجود ندارد.

ادکلن‌ها را در چه فصل‌هایی استفاده کنیم؟

طبع خنک برای فصل‌های گرم، طبع گرم برای فصل‌های سرد و طبع معتدل را میتوان در چهارفصل استفاده کرد، اما دقت داشته باشید که بهترین فصول استفاده ی عطرهای معتدل معمولا یا در فصول گرم و خنک است و یا سرد و خنک..

آیا نتایج رأی گیری ها در صفحه عطرها صحیح هستند ؟

رأی‌ها توسط کاربران ثبت می‌شود و فروشگاه عطر و ادکلن جوانا دقیقا آنها را به همان صورتی که رأی داده شده نمایش داده و دخالتی در صحت یا عدم صحت آن‌ها ندارد.

نظراتی که در ذیل محصولات نمایش داده می‌شوند از نظر محتوایی مورد تأیید فروشگاه عطر و ادکلن جوانا هستند؟

لزوما خیر و نمایش نظرات دلیل بر تأیید محتوای آنها نیست. بدیهی است که ممکن است برخی نظرات حاوی اطلاعات صحیحی در باره ادکلن‌ها نباشند.

چگونه ادکلن اصل را از غیراصل تشخیص دهیم؟

با توجه به افزایش محصولات غیراصل، تشخیص آنها مشکل است. توصیه ما خرید از مکان‌هایی است که به آن‌ها اعتماد دارید.​​​

چرا جعبه ی عطر جدیدی که خریدم با سالها پیش فرق دارد؟

برخی اوقات، صاحبان برندهای عطرسازی ظاهر عطر خود را به روز میکنند و این سیاستی است که از طرف کارخانه عطرسازی وجود دارد و آن برند مسوولیت آن را بعهده دارد و فروشگاه عطر و ادکلن جوانا دخالتی در آن دارد

ریفرموله چیست؟

گاهی اوقات شرکت‌های سازنده عطر ادکلن، ترکیبات یکی یا چند محصول خود را بنا به دلایلی همچون سخت گیری قوانین عطرسازی در جهان در جهت حفظ سلامت و زیست محیط، دستخوش تغییر می‌کنند که به آن ریفرموله کردن گفته می‌شود. معمولا در این موارد تغییرات رایحه کم است و شدت و قدرت عطر و یا ماندگاری آن ممکن است تغییر کند.

عضویت و کاربران

نحوه عضویت به چه صورت است؟

کافی است در بالای صفحه بر روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و اطلاعات خود را مطابق با نیاز وارد نمایید.

چرا نظر من تأیید نشده است؟

تأیید نظرات از قوانینی تبعیت می‌کند که در این صفحه می‌توانید آن‌ها را مشاهده نمایید.

شعبه ی فروش و یا مغازه فروشگاه عطر و ادکلن جوانا وجود دارد؟

خیر. فروشگاه عطر و ادکلن جوانا، صرفا به صورت مجازی از بازار تهران اقدام به فروش تکی عطرها میکند و هیچ گونه فروشگاه عطر و ادکلنی در سطح کشور ندارد.